Ungdomsutvalget i NJFF Møre og Romsdal inviterer til samling for ungdomsledere og andre som jobber med barn og ungdom i våre lokalforeninger. Arrangementet arrangeres hos Sula JFF den 15. mars fra klokken 10.00 – 17.00.
Personer fra alle våre lokalforeninger er invitert, uavhengig av om foreningen har en aktiv/valgt ungdomsleder.
Samlingen vil ha både praktisk og faglig innhold. I tillegg ønsker vi å vektlegge det sosiale - hvor målet er å treffes, bli kjent og knytte nettverk. Samlingen vil også være en fin mulighet for barne- og ungdomsutvalget til å presentere hvem vi er, og på hvilken måte vi kan bidra opp mot lokallagene og deres aktivitet i regionen.
Program:
10.00 Oppmøte og felles oppstart
10.15 Aktivitet (fiske, leirdueskyting og matlaging på bål)
13.00 Mat
14.00 Tilskudd og midler – Hvordan skrive søknad
14.20 Tips og triks til oppstart med ungdomsarbeid – Eksempler fra jakt- og fiskeskoler
15.15 Pause
15.30 (Informasjon kommer)
16.00 Felles økt med erfaringsutveksling og idemyldring - Mål om å stifte bekjentskap og inspirere til økt aktivitet i lokalforeningene.
16.45 Oppsummering og avslutning
17.00 Vel hjem
(Med forbehold om mulige endringer i programmet)
Arrangementet er gratis med krever påmelding. Det serveres pizza, mineralvann og kaffe.
Påmeldingsfrist 12. mars.